Kabaret Młodych Panów z bliska

ROBERT Korólczyk

Urodzony na Górnym Śląsku, ale mieszka na Dolnym, bo ma lęk wysokości. Nie lata samolotami, bo się po prostu boi. Potrafi śpiewać, ale nie wie kiedy, bo nie ma poczucia rytmu. Jak to mówią fachowcy: nie wie kiedy wejść, kobiety proszę uważać. Zna wiele języków, ale nikt oprócz niego ich nie używa. Bo to rzadkie języki. Podobnie jak Mateusz dużo czyta, tylko że Mateusz zepsuł sobie od tego oczy, a Robert wątrobę.

MATEUSZ Banaszkiewicz

Urodzony w Rybniku. Od małego był dobrze prowadzony, nie mlaskał, nie siorbał, do śniadania używa kilku kompletów sztućców. Oczytany, po prostu „ą”, „ę”, do porzygania. Jedyny człowiek, który wozi ze sobą dwie walizki: jedna na ubrania, druga na lekarstwa. Taki nasz prywatny doktor dom.

BARTEK Demczuk

Jest naszym kabaretowym pudelkiem, kozaczkiem, fejsikiem, hejterem. Jako jedyny z nas wie kto z kim, kto kogo, za ile i w co. Jest takim naszym omnibusem wiedzy niepotrzebnych. Jest trzykrotnym mistrzem świata w biegu przez plotki. Podobnie jak Obelix wpadł do kadzi z magicznym napojem, z tym że Obelix nie musiał już pić magicznego trunku, a Bartek musi. Bez piwa nie zaśnie.

ŁUKASZ Kaczmarczyk

Jako jedyny ma tytuł magistra, co przeszkadzało mu zawsze w znalezieniu pracy. Zawsze słyszał tylko: „zbyt utytułowany” lub „nas na pana nie stać”. Sypia tylko z szybkimi, smukłymi i gorącymi.. laptopami. Wyznaje zasadę, że sen i pośpiech poniżają człowieka. Teraz może trochę zalet Łukasza: (…). No to by było na tyle.

Młodzi Panowie w liczbach

 • ponad
  3000 występów
  na żywo
 • zdobyliśmy
  90 nagród
  i wyróżnień
 • nagraliśmy
  150 audycji TV
 • obchodzimy
  15 urodziny!

O Kabarecie Młodych Panów

Premiera pierwszego programu miała miejsce 7 października 2004 roku, w Rybniku, podczas IX Rybnickiej Jesieni Kabaretowej RYJEK.

Posiadający kilkunastoletnie doświadczenie na kabaretowej scenie, BEZCZELNIE MŁODZI Panowie nie próżnują i zdobywają kolejne szczyty w swoim dorobku artystycznym. Wywodzą się z Rybnika, ale obecnie doprowadzają do łez – ze śmiechu oczywiście – fanów nie tylko w kraju, ale i poza jego granicami.

Ich społeczno-obyczajowy humor z dużą dawką ironii i dystansu do tego co aktualnie się dzieje sprawia, że zyskują nie tylko coraz szersze grono wiernych fanów, ale także uznanie krytyków. Zdobyli najwyższe laury we wszystkich liczących się konkursach i festiwalach kabaretowych z RYJKIEM i PAKĄ na czele. Skecze i piosenki kabaretu prezentowane były w programach telewizyjnych na antenach Telewizji Polskiej, Polsatu i TVN i innych.

Mimo licznych sukcesów i ugruntowanej już pozycji w kabaretowym świecie nie spoczywają na laurach – stale się rozwijają, ciągle odkrywają swoje możliwości, krok po kroku przesuwając granice własnego profesjonalizmu. Tak, tak można coś robić jeszcze lepiej…

Dotychczasowy dorobek artystyczny zebrali na trzech płytach DVD, a ostatnią pt. „Bezczelnie Młodzi” zrealizowaną przy udziale wyjątkowych gości Piotra Bałtroczyka, Cezarego Pazury, Kabaretu Ani Mru Mru i Smile, wydali w 2012 roku.