Polecamy

„Rozrywka z refleksją”

„Rozrywka z refleksją”

 

          Czas ferii jeszcze trwa i co niektórzy jeszcze szusują na nartach po ośnieżonych stokach Austrii, Włoch, Szwajcarii czy Francji. Ci którzy wybrali nasze rodzime stoki, to ze śniegiem słabiutko ale w niektórych miejscach da się pojeździć i to całkiem fajnie. Wieczorami, kiedy człowiek już fizycznie zmęczony, sauna idealnie nas zrelaksuje i pozytywnie nastawi do sięgnięcia nie tyle po lampkę wina, ile po książkę, która dostarczy nam nowych wrażeń i emocji.

          Moja propozycja na ten czas to „Cokolwiek wybierzesz” i „Kimkolwiek jesteś” Jakuba Szamałka z serii Ukryta Sieć.

 Dwa tomy świetnego thrillera, które poruszają wątki zdegenerowanego świata mediów, pokazują permanentną inwigilację i odkrywają ciemne karty internetowej sieci. Poza dobrze opowiedzianą historią, intrygą, świetną narracją i ciekawymi bohaterami, otrzymujemy kawał dobrej rozrywki i mnóstwo ciekawostek informatycznych, o których możemy nawet nie mieć pojęcia. Poza tym, po lekturze tych książek, każdy powinien sobie zadać trud i przemyśleć swoją relację z mediami społecznościowymi.

          Książki na czasie, które czyta się rewelacyjnie  i przy których czas mija błyskawicznie. Mocno, treściwie i refleksyjnie, pozbawiając wszelkich złudzeń tych, którzy myśleli, że internet jest ostatnim bastionem wolności na naszym globie.

 

     Polecam serdecznie

                                   Mateusz