Polecamy

„Strefa wysokiego ryzyka”

      Wakacyjny czas spędzam w Grecji, a dokładnie na Półwyspie Peloponeskim między morzami Egejskim i Jońskim. Książka, która mi towarzyszy i którą chciałbym Wam polecić w ten wakacyjny czas nie ma nic wspólnego z Grecją, ale ma związek z morzami, oceanami i piratami. Dokładnie rzecz się ma o piratach z wybrzeży Somalii, a jeszcze dokładniej opowiada wydarzenia z 2011 roku, kiedy to statek towarowy z polskim Kapitanem Piotrem Budzynowskim został porwany i załoga spędziła 82 dni w rękach piratów.

     Książka trafiła w moje ręce jakiś czas temu za sprawą Pani Katarzyny, córki Kapitana Budzynowskiego i przeleżała cierpliwie na mojej półce z książkami, aż do wakacji.

     „Porwany. 82 dni w rękach piratów” Łukasz Pilip, Piotr Budzynowski – jest zapisem prawdziwych wydarzeń, wielkiego dramatu zarówno tych, którzy zostali porwani, jak i tych którzy czekali na swoich bliskich w domu. Dzięki zapiskom Kapitana i wspomnieniom rodziny możemy strona po stronie obserwować te dramatyczne chwile. Dowiemy się dzięki tej książce dlaczego piraci porywają statki u wybrzeży Somalii, jak stoczyć heroiczną walkę o wolność w takich warunkach i jak zdać egzamin z człowieczeństwa, kiedy czuje się oddech śmierci.

     Powrót do domu z morza po takich wydarzeniach, to dopiero początek walki o siebie i swoich najbliższych.

     Dziękuję Pani Kasiu za możliwość poznania i przeżycia historii, która była udziałem Waszej rodziny. Bądźcie szczęśliwi i oby życie nigdy już Was tak mocno nie doświadczało.

 

 

     Polecam serdecznie

                                 Mateusz