Polecamy

„Twarzą w twarz ze śmiercią”

„Twarzą w twarz ze śmiercią”

Przedstawiam Wam książkę, która ukazuje czym jest odwaga i jak wiele jej trzeba mieć, aby obnażyć się w taki sposób, w jaki zrobił to autor. Paul Kalanithi miał 36 lat, gdy zaczęły się nim interesować najważniejsze instytuty badawcze i najbardziej prestiżowe kliniki, kiedy usłyszał diagnozę – IV stadium raka płuc. W jednej chwili Paul zmienia się z lekarza ratującego życie w pacjenta, który sam podejmuje walkę z chorobą.


„Jeszcze jeden oddech” Paula Kalanithiego to książka wyjątkowa, którą napisał młody ojciec, mąż i wybitny neurochirurg. Ta książka jest zapisem jego odchodzenia, ale również i przede wszystkim dotyczy pasji, powołania i medycyny. Paul kierował się poszukiwaniem odpowiedzi na pytanie o sens ludzkiego życia i jego wartość.
Często w życiu dajemy się pochłonąć temu, co ulotne. Zwolnijmy na chwilę i wdajmy się w dialog z Paulem, który odszedł zbyt młodo. W ciszy między słowami zastanówmy się, co sami mamy mu do powiedzenia. Tutaj czeka przesłanie. Znajdźmy je i odbierzmy jako dar.

Polecam serdecznie
Mateusz