Aktualności

Działamy, pomagamy!

 

Kochani, Wy także możecie wywołać uśmiech na czyjejś twarzy.
 Zachęcamy do wspierania poniższych inicjatyw, często wystarczy zrobić niewiele, ale dużą grupą damy radę!
  

…dla Antosia

Błagamy o szansę dla naszego Synka – tylko pilne leczenie da nam nadzieję na to, że Antoś nie straci wzroku w jedynym widzącym oczku! Robimy wszystko, by zdążyć na czas, by już 21 września stawić się w klinice w USA. Nie mamy innego wyjścia, rak nie może wygrać…
DZIAŁAJ, POMAGAJ! Kliknij tutaj
  

…dla pogorzelców

Zbieramy kasę dla rodziny, która straciła cały dobytek w pożarze domu w Śleszowie.
DZIAŁAJ, POMAGAJ! Kliknij tutaj
  

…dla Dawida

Dzień Dziecka dla wszystkich rodziców i dzieci to dzień radości i śmiechu. Świętowaliśmy ten dzień z Naszą dwuletnią córeczką Hanią. Były prezenty, wspólna zabawa, mnóstwo radości. Jedna sekunda… Dawid nim dobrze pomyślał krzyknął – „Hania patrz” i skoczył. Niestety już nie wypłynął…
DZIAŁAJ, POMAGAJ! Kliknij tutaj
  

…dla Antosia

Antoś przyszedł na świat w 27 tygodniu ciaży, stan Antosia był ciężki w 3 dobie miał wylew do głowki 4 stopnia, byliśmy w szpitalu 3 miesiące, Antoś ma założona zastawkę do główki, lekarze twierdzą, że na dzień dzisiejszy nie wiadomo, jakie będą tego konsekwencje. Zbieramy pieniążki na rehabilitacje dla Antosia. Teraz rehabilitujemy sie raz w tygodniu, a potrzebujemy zebrać kwotę żeby Antoś mógł ćwiczyć codzienie.
DZIAŁAJ, POMAGAJ! Kliknij tutaj
  

…dla Fransiszka

Chcę być zdrowym chłopcem! Chcę biegać i bawić się z moim rodzeństwem. Proszę, pomóż uratować moją nóżkę. Urodziłem się – wraz z moją siostrą bliźniaczką – 29 sierpnia 2017 roku w Radomiu. Myślałem, że będę zupełnie zdrowy, jak moja siostra, jednak mam chorą nóżkę. Nie mam kolana i stawu biodrowego.
DZIAŁAJ, POMAGAJ! Kliknij tutaj
  

…dla Harnasia

Jestem Grzesiek i bardzo potrzebuję Waszej pomocy. Mimo, że często pomagałem innym, to nigdy nie sądziłem, że tak trudno będzie mi samemu poprosić o pomoc. Zawsze wierzyłem, że dobro powraca, ale niekoniecznie chciałem to sprawdzać. Niestety stało się inaczej.
DZIAŁAJ, POMAGAJ! Kliknij tutaj
  

…dla rodziny zastępczej

Możesz, wspólnie z nami, zmienić życie trójki dzieci: 13letniej dziewczynki, przez której dom przewijali się obcy mężczyźni pijący alkohol i stosujący przemoc, małego chłopca, któremu życie nie dało bezpiecznego domu rodzinnego, za to dało chorobę nowotworową, Małej Malgosi którą mama wyrzucala na ulicę, aby ‘nie przeszkadzała’ co zaskutkowalo „notorycza trzesawką”.
DZIAŁAJ, POMAGAJ! Kliknij tutaj
  

…dla Anny

Stoję przed najtrudniejszą i najważniejszą walką, jaką człowiek może stoczyć: walką o swoje życie. Potrzebna jest mi pomoc w zebraniu środków, które będą przeznaczone na leczenie w kraju i za granicą i koszty z nimi związane: lekarstwa, konieczne rehabilitacje oraz terapie niekonwencjonalne (niestety spora część leczenia nie jest finansowana w ramach NFZ)
DZIAŁAJ, POMAGAJ! Kliknij tutaj
  

…dla Gosi

Mam na imię Małgosia i mam 31 lat. Mam fantastycznego męża i niemniej fantastycznego synka:) Jestem pogodną osobą. Cieszę się każdą chwilą spędzoną z rodziną. W 2016 roku zdiagnozowano u mnie raka piersi z przerzutem na węzły chłonne. Wiadomość ta zwialiła z nóg. Nie poddałam się. Po rocznej walce udało się wygrać z chorobą, aż do dzisiaj. Rak przerzucił się na wątrobę, kości oraz płuco.
DZIAŁAJ, POMAGAJ! Kliknij tutaj
  

…dla Kacpra

“Mamusiu, dlaczego ja nie umiem chodzić? Czy kiedyś będę umiał?” – to nie jest pytanie, które ośmiolatek powinien zadawać swojej mamie. Ośmiolatek powinien negocjować z mamą kolejne godziny spędzone na placu zabaw, czy kolejne wyjście na spacer. Chyba że od urodzenia jest poważnie chory. A co w takiej sytuacji może powiedzieć mama?
DZIAŁAJ, POMAGAJ! Kliknij tutaj
  

…dla Amelii

Rączka Amelki może zostać zoperowana! Mamy jednak bardzo mało czasu, by pomóc córeczce… Tak długo szukaliśmy ratunku, a gdy w końcu się udało, pojawiła się ogromna przeszkoda. Koszty operacji są ogromne, naszej rodziny na to nie stać. Bardzo jednak pragniemy, by nasza Amelka miała szansę na samodzielność, na normalne dzieciństwo i dorosłość. By nigdy nie czuła się gorsza.
DZIAŁAJ, POMAGAJ! Kliknij tutaj
  

…dla Julka

Julek w październiku skończy dwa lata i wtedy też powinien przejść swoją trzecią i miejmy nadzieję ostatnią, operację serca. Ale w Polsce nie ma na to szans – u nas operują w pierwszej kolejności dzieci w krytycznym stanie, najczęściej po ukończeniu 3 roku życia. Serce Julka nie może czekać… Żeby dziecko miało największą szansę na przeżycie z wadą serca HLHS, wszystkie trzy etapy operacji powinny zakończyć się maksymalnie do ukończenia dwa i pół roku.
DZIAŁAJ, POMAGAJ! Kliknij tutaj

…dla Aleksandra

Nazywam się Olek Heller jestem z Brennej ( powiat Cieszyński ) mam 46 lat. Zwracam się z gorącą prośbą o wsparcie i pomoc finansową w mojej chorobie po wyroku jaki usłyszała wpierw moja rodzina, a który dotarł do mnie w późniejszym czasie …. TETRAPLEGIA paraliż czterokończynowy … wymagam stałej rehabilitacji i opieki najbliższych.
DZIAŁAJ, POMAGAJ! Kliknij tutaj
  

…dla Emilki

Jeśli znamię na plecach Emilki przekształci się w najgroźniejszy nowotwór skóry, na ratunek może być za późno! Czerniak – tego boimy się najbardziej, bo to on może zabić Emilkę. Szansą na to, by jak najszybciej temu zapobiec, jest skomplikowana, kilkuetapowa operacja w Stanach Zjednoczonych. Dziś Emilka jest już po dwóch etapach operacji, na które pojechała dzięki Waszej pomocy.
DZIAŁAJ, POMAGAJ! Kliknij tutaj
  

…dla Oddziału Terapii Zajęciowej w Rusinowicach

Jako stała Pacjentka Ośrodka rehabilitacyjnego w Rusinowicach, a tym samym osoba z niepełnosprawnością, prosić wszystkich Państwa o dar serca na doposażenie Terapii Zajęciowej w Ośrodku w Rusinowicach. Bardzo zależy mi abyśmy wspólnie zrobili coś dobrego i pomogli w rozwoju tak cudownego Ośrodka , który służy niepełnosprawnym w całej Polsce.
DZIAŁAJ, POMAGAJ! Kliknij tutaj
  

…dla Oliwii

Jeśli Oliwka nie wyjedzie – umrze, nikt tego już nie ukrywa. Jej serce jest w tej chwili na granicy. Matki wchodzą do pokojów dzieci patrzeć czy śpią, ja ze łzami w oczach wchodzę sprawdzać, czy moje dziecko jeszcze żyje… Przy wadzie serca takiej jak ta Oliwii, życie uratować potrafią tylko dwie osoby na świecie. Profesor Adriano Carotti z Rzymu i prof. Frank L. Hanley z Lucile Packard Children’s Hospital w Stanford USA.
DZIAŁAJ, POMAGAJ! Kliknij tutaj
  

…dla Tomasza

 Jak każdy młody człowiek miałem wielkie plany na życie: studia, fajną pracę jasny kierunek jaki chciałem obrać w życiu. Niestety w roku 2016 w moim życiu pojawiły się komplikacje ze zdrowiem. Zapoczątkowały to dwa silne ataki padaczki całego ciała – zostałem przewieziony do szpitala gdzie po 7 godzinach badań i walki z padaczkami podjęto leczenie kroplówkami guza mózgu glejaka – II stopnia. Jednak bez skutku.
 DZIAŁAJ, POMAGAJ! Kliknij tutaj

…dla Fundacji „JESTEM GŁOSEM TYCH CO NIE MÓWIĄ”

Zbiórka na rzecz Rybnickiej Fundacji pomagającej zwierzętom „Fundacja jestem głosem tych co nie mówią”. Fundacja zajmuje się porzuconymi i niechcianymi zwierzętami. Aktualnie zmaga się z problemami finansowymi- zaległości za leczenie zwierząt wynosi około 25 tysięcy złotych.
 DZIAŁAJ, POMAGAJ! Kliknij tutaj
  

…dla Kornelii

Kornelia urodziła się 10 maja 2016 roku, z niedorozwojem kości udowej lewej, zdeformowanym i skróconym podudziem oraz zdeformowaną stópką. Kornelia jest jeszcze bardzo malutkim dzieckiem, które nie zdaje sobie jeszcze sprawy ze swojej choroby. Aby w przyszłości była równie sprawna jak inne dzieci czeka ją szereg operacji, aby mogła cieszyć się radosnym dzieciństwem, tak jak jej rówieśnicy.
 DZIAŁAJ, POMAGAJ! Kliknij tutaj
  

…dla Gabrysi

„Lekarze nie dawali jej szans na przeżycie. Mówili, że jest w stanie krytycznym. Była podpięta pod tyle maszyn, że ledwo ją było widać wśród całej aparatury.” – ze łzami wspomina mama. Po 4 miesiącach stan Gabrysi był na tyle stabilny, że mogliśmy w końcu opuścić szpital. Po 4 miesiącach Gabrysia poznała swoją siostrę. Niestety wciąż wymagała specjalistycznych badań, kontroli lekarskich, co chwilę wymagała hospitalizacji.
 DZIAŁAJ, POMAGAJ! Kliknij tutaj
  

…dla Amelki

To wszystko co spotkało Amelkę i mnie jest jak koszmarny sen który trwa nadal. Dzień 6 marca 2018 roku. w którym usłyszałam diagnozę, że moje jedyne dziecko ma guza pnia mózgu nieoperacyjnego był dla mnie koszmarem. Krzyk, złość strach o życie Amelki i pytanie “dlaczego?”. Przecież ma dopiero 7 lat a przed nią tyle ciężkich chwil. Załamanie i niemoc odebrały mi siły.
 DZIAŁAJ, POMAGAJ! Kliknij tutaj
  

…dla Zuzi

Gdy moją córeczkę zaczął boleć bark, nikt nie sądził, że w jej małym organizmie zadomowiło się zło… Dzisiaj walczymy w nowotworem, jednym z najgorszych – Sacromą Ewinga. Żyjemy w koszmarze, z którego nie da się obudzić. Który nie powinien się zdarzyć, nie 7-letniej dziewczynce! Zuzia przeszła wyniszczające leczenie, już dwa razy myślałam, że ją tracę.
 DZIAŁAJ, POMAGAJ! Kliknij tutaj
  

…dla Alana

Alanek urodził się w środę 25 maja 2016 roku. Był to jeden z cudowniejszych dni w życiu młodych rodziców! Jego piękny uśmiech i okalające główkę loczki sprawiały, że pielęgniarki i lekarze zakochiwali się w nim od pierwszego wejrzenia. Alanek wyróżniał się jednak wśród innych niemowlaków. Miał krótszą i wykrzywioną jedną nóżkę. Padła diagnoza: brak kości strzałkowej zwany Fibular hemimelia – (FH). Szukaliśmy pomocy u wielu lekarzy, jak brzmiała ich odpowiedź? Amputacja. Jedno, krótkie słowo, które wywoływało w nas zawrót głowy. Jak to?
 DZIAŁAJ, POMAGAJ! Kliknij tutaj
  

…dla Antosi

Antosia ma 4 latka. Przyszła na świat ponad 3 miesiące za wcześnie ważąc zaledwie 620 gram. Od urodzenia jest niewidoma i ma niedosłuch, przez co jej rozwój jest znacznie utrudniony. Przeszła kilka operacji oczu w kraju i za granicą. Szukamy możliwości dalszego leczenia, aby w przyszłości mogła cokolwiek widzieć.
 DZIAŁAJ, POMAGAJ! Kliknij tutaj
  

…dla Bartosz

Pamiętam, że ocknąłem się pod pociągiem, obok mnie był już ratownik medyczny. Nie pamiętam, czy czułem ból – szybko straciłem przytomność. Dopiero po tygodniu wybudzili mnie ze śpiączki, bo w tym czasie walczyłem o życie. Nie dawali mi wielu szans: pół na pół. Ale obudziłem się, tylko wszystko już było inaczej. Spojrzałem w dół, o pościel dziwnie się układała. Szybko uświadomiłem sobie, dlaczego – nie miałem nóg.
 DZIAŁAJ, POMAGAJ! Kliknij tutaj
  

…dla Joanny

Oglądasz zdjęcia i widzisz piękny uśmiech kobiety otoczonej przez rodzinę. Ich wzajemna miłość jest wręcz namacalna. Potem dostrzegasz wózek, kule, sprzęt do rehabilitacji, obrazy ze szpitala i na chwile nieruchomiejesz. Tak, na zdjęciach nie widać na pierwszy rzut oka oceanu wylanych łez, niekończącego się bólu, olbrzymiego strachu i bezradności.
 DZIAŁAJ, POMAGAJ! Kliknij tutaj
  

…dla Aleksandry

U Oli cztery lata temu zdiagnozowano chorobę Leśniowskiego-Crohna. Jest ona ciężka w leczeniu. Wymaga dużych nakładów finansowych. Nie chodzi tylko o konsultacje lekarskie, wizyty w szpitalach. Potrzebna jest też pomoc dietetyka, oraz specjalna dieta bezglutenowa, oraz bez nabiału. Takie produkty są drogie. Ola teraz przechodzi leczenie biologiczne lekiem Inflectra. Jeśli nie przyniesie to oczekiwanych rezultatów czeka ją leczenie komórkami macierzystymi.
 DZIAŁAJ, POMAGAJ! Kliknij tutaj
  

…dla Vanessy

„Byłam pewna że wszystko będzie dobrze. Podczas badania byłam cały czas przy niej. Dostałam kaftan ochronny i mogłam trzymać ją za nóżkę i do niej mówić. Była bardzo dzielna i znieczulenie nie było potrzebne. Na sali czekaliśmy na wyniki… Minęło kolejne 30 min i przyszły pierwsze złe wieści. Lekarz zabrał mnie na bok i powiedział że zostaniemy w szpitalu bo na wyniku wyszły nieprawidłowości w okolicach pnia mózgu.”
 DZIAŁAJ, POMAGAJ! Kliknij tutaj
  

…dla Nikosia

Nikodem jest absolutnie wyjątkowym chłopcem. Nie wiedzieliśmy, że aż tak wyjątkowym. Okazuje się, że nasz Kodi walczy z najgorszą postacią rdzeniaka, najrzadszą i najbardziej złośliwą, która w Polsce dotyka tylko jedno dziecko na kilka lat. Może być tak, że chemioterapia w ogóle nie zadziała. W takiej sytuacji będziemy musieli ją przerwać i jak najszybciej rozpocząć naświetlania protonami w Essen. 1,5 miesiąca codziennych naświetlań w znieczuleniu ogólnym z przerwami na weekendy.
 DZIAŁAJ, POMAGAJ! Kliknij tutaj
  

 

…dla Danielka

Daniel urodził się 12 kwietnia 2014r. Po urodzeniu spędził w szpitalu około dwóch miesięcy na kompleksowych badaniach, które wykazały krwawienie śródczaszkowe czwartego stopnia, niedorozwój ciała modzelowatego, niedorozwój sierpa mózgu, oraz niedorozwój nerwów wzrokowych. Od lekarzy usłyszeliśmy, że nasze dziecko najprawdopodobniej będzie…roślinką.
 DZIAŁAJ, POMAGAJ! 
Kliknij tutaj
  

…dla Kuby

Gdy jedyne dziecko jest ciężko chore, matka zrobi wszystko, by choć trochę ulżyć w cierpieniu. Szukałam ratunku dla mojego synka wszędzie, szansę dali w Aschau, w Niemczech. Dopiero tam okazało się, że biodra Kubusia są zwichnięte i jeśli nie przejdzie operacji, już na zawsze będzie skazany na wózek inwalidzki! Mój synek może chodzić i mimo swojej niepełnosprawności – być szczęśliwy.
 DZIAŁAJ, POMAGAJ! Kliknij tutaj
  

…dla Alicji

Alicja to mała „wielka” wojowniczka, ma niespełna roczek i mieszka w Bieruniu. Jest bardzo pogodnym, ciekawym świata dzieckiem. Lekarze w piątym miesiącu życia wykryli u niej guza, który zajmował niemal całą jamę brzuszną. Badania kliniczne wykazały, że jest to nowotwór złośliwy-Neuroblastoma III stopnia. Dziewczynka jest pacjentką oddziału Onkologii, Hematologii i Chemioterapii w GCZD w Katowicach.
 DZIAŁAJ, POMAGAJ! Kliknij tutaj
 

…dla Igorka

Igorek urodził się 3 sierpnia 2017r. Mieszka w Bytomiu. Ma starszą siostrę Kingę. W szóstym tygodniu życia u Igorka została zdiagnizowana mukowiscydoza. Mukowiscydoza jest chorobą podstępna, nieuleczalną i wymagającą poniesienia ogromnych nakładów finansowych. Naszym celem jest uzyskanie środków, żeby zapewnić leczenie, leki, sprzet i rehabilitację Igorkowi.
DZIAŁAJ, POMAGAJ! Kliknij tutaj
 

…dla Oliwii

Oliwia Kubior ma 7 lat i mieszka w Sierakowicach. Jest chodzącym przykładem żywego srebra! Nie ma czasu na nudę. U dziewczynki zaczęły pojawiać się liczne, słabo gojące się siniaki i wybroczyny na skórze. Bardzo zaniepokoiło to rodziców, którzy z troski o zdrowie swojej córki postanowili zrobić kontrolne badania. Oliwia na oddział hematologii i onkologii dziecięcej w Zabrzu trafiła w listopadzie 2016 roku. Lekarze zdiagnozowali wówczas u dziewczynki pancytopenię (zaburzenia hematologiczne). Aktualnie Oliwka jest w trakcie leczenia. W najbliższym czasie na dziewczynkę czeka przeszczep.
DZIAŁAJ, POMAGAJ! Kliknij tutaj.
 

…dla Katarzyny

Skrzywdziła ją osoba, która powinna ją kochać. Gdyby nie jej matka, nie byłoby jej na świecie. Gdyby nie jej matka, byłaby też zdrowa jak inne dzieci. Kiedy była w łonie matki, tam, gdzie powinna być bezpieczna, doznała niewyobrażalnej krzywdy, której skutki będzie odczuwała do końca życia. Po piętnastu latach okazało się, że za wszystkim stoi FAS, czyli alkoholowy zespół płodowy. Gdyby jej mama, kochała ją bardziej niż nałóg, Kasia mogłaby dzisiaj mieć swoją rodzinę, rozwijać się, podróżować i żyć tak jak każdy szczęśliwy człowiek.
DZIAŁAJ, POMAGAJ! Kliknij tutaj.
 

…dla Michała

Witam, Mam na imię Michał, mam 17 lat. Mieszkam w małej miejscowości Przepiórów i pochodzę z rodziny wielodzietnej. Od urodzenia choruję na postępujący zanik mięśni i poruszam się na wózku inwalidzkim (tak samo jak mój starszy brat Piotr). W życiu codziennym pomaga nam Mama, która ze względu na stan naszego zdrowia musi się nami opiekować całą dobę i nigdzie nie może podjąć pracy. Chciałbym uzbierać na wózek elektryczny z funkcją pionizacji Quickie Jive UP, który pozwoli Mi zmienić na lepsze Moje życie i ułatwi poruszanie się wszędzie tam gdzie bym tego chciał.
DZIAŁAJ, POMAGAJ! Kliknij tutaj.
 

…dla Tomasza

Jestem Tomek, mam 32 lata. Mam żonę i troje wspaniałych dzieci. Dwa lata temu został zdiagnozowany u mnie nowotwór mózgu – glejak III stopnia. Spadło to na mnie jak grom z jasnego nieba. W 2015 roku usunięto mi guza, niestety tylko częściowo – całości nie można było usunąć ze względu na jego położenie.
DZIAŁAJ, POMAGAJ! Kliknij tutaj.
 

…dla Michała

Michał urodził się 12.03.2015 roku. Podczas porodu przy cięciu cesarskim doszło do wylewu dokomorowego. W 11 tygodniu życia Michał dostał pierwszych napadów padaczkowych, które towarzyszą mu do dzisiaj. Zdiagnozowano zespół Westa – padaczka lekooporna i encefalopatia o nieustalonej etiologii. Michał jest bardzo opóźniony psychoruchowo, ma niecałe 2,5 roku, jeszcze nie chwyta sam do rączki, nie siada, nie mówi.
DZIAŁAJ, POMAGAJ! Kliknij tutaj.
  

…dla rodziny Tomeckich

28 lipca w godzinach popołudniowych w wyniku prac remontowych oraz gwałtownej ulewy zawaliła się ściana nośna wraz ze stropem domu siedmioosobowej rodziny. Doprowadziło to do zawalenia się 1/3 domu państwa Tomeckich z Dębieńska na Śląsku. Rodzina może mówić o ogromnym szczęściu, gdyż nikt nie odniósł obrażeń. W wyniku zawalenia w znacznym stopniu zostały naruszone pozostałe ściany domu, więc po wizycie inspektora nadzoru budowlanego została wydana decyzja o konieczności wyburzenia budynku ponieważ zagraża bezpieczeństwu i nie nadaje się do zamieszkania. Zbieramy pieniądze, aby wspomóc rodzinę w znalezieniu miejsca, które stanie się dla nich nowym  domem.  Miejsce, gdzie babcia Lidzia znów się uśmiechnie patrząc jak Michał i Kasia bawią się w chowanego z Agatką, a tata Adam i mama Agnieszka znajdą chwile wytchnienia. Dom.
DZIAŁAJ, POMAGAJ! Kliknij tutaj.  
 

…dla Weroniki

Jesteśmy rodzicami prawie 12 letniej Weroniki, która urodziła się z niedorozwojem lewej ręki. Nie ma w niej stawu łokciowego, jej przedramię jest we fragmencie co powoduje, że ręka jest krótsza. Córka w dłoni ma trzy palce, które są ze zrostem kostnym i nie może ich całkowicie wyprostować. Od samego początku szukaliśmy dla niej pomocy. Odwiedziliśmy wiele szpitali i klinik mając nadzieję, że ktoś da jej szanse na zdrową rękę. Niestety w Polsce nikt nie mógł córeczce pomóc. 
DZIAŁAJ, POMAGAJ! Kliknij tutaj.
 

…dla Sebastianka

Sebastian ma 3 latka. Tyle też trwa jego rehabilitacja. Jej rezultaty nie są duże, ale jednak pozytywne efekty pojawiają się, co tylko wzmaga wolę walki. Chłopiec dobrze znosi ćwiczenia. Jest pogodny i nie skarży się, jakby gdzieś w głębi duszy zdawał sobie sprawę, że jeśli tylko włoży w ćwiczenia dużo sił, to kiedyś stanie o własnych siłach. Jednak już w tej chwili jego rodzicom brakuje pieniędzy.
DZIAŁAJ, POMAGAJ! Kliknij tutaj.
 

…dla Oliwki

Oliwka miała zaledwie 8 lat kiedy przeszła do historii polskiej medycyny. W środę 21 stycznia  2015 r została najmłodszym chorym na mukowiscydozę biorcą płuc w Polsce. Transplantację płuc otrzymała w Wiedniu w Klinice AKH. Jej droga po nowe płuca nie była jednak prosta. Niestety, w lutym 2017 roku – niemal dokładnie 2 lata po transplantacji – pojawiły się komplikacje: organizm zaczął odrzucać przeszczepione płuca, pojawiła się cukrzyca, niewydolność nerek i nadciśnienie. Rozpoczęła się ponowna walka o zdrowie i życie dziewczynki. Obecnie Oliwka od kilku tygodni przebywa w Klinice AKH w Wiedniu – każdy dzień jej leczenia to koszt około 1166 EURO. 
DZIAŁAJ, POMAGAJ! Więcej szczegółów tutaj.
   

…dla Tymusia

Tymuś urodził się 20.10.2016r. Już kilka godzin po narodzinach lekarze zauważyli, że coś jest nie tak. Tymek był wiotki, cichutko płakał i nie ruszał się tak, jak inne noworodki. Został przewieziony do specjalistycznej kliniki, gdzie po długotrwałych badaniach usłyszeliśmy diagnozę, że nasz ukochany synek choruje na rdzeniowy zanik mięśni (SMA), typu I. Jest to choroba, która powoduje postępujące upośledzenie mięśni. W ciężkich przypadkach prowadzi do śmierci.
 Koszty związane z leczeniem i codzienną rehabilitacją przewyższają nasze możliwości. Bardzo kochamy naszego synka i nie chcemy, żeby bariera finansowa stała na drodze do szansy na jego normalne życie. Tylko dzięki waszej pomocy jest to możliwe!
DZIAŁAJ,POMAGAJ! Kliknij tutaj.
 

…dla Michała

 2 stycznia 2017 roku podczas kąpieli nastąpiła nieprawidłowość w wentylacji – doszło do cofnięcia się spalin i Michał zatruł się tlenkiem węgla.
 Pogotowie przetransportowało go do szpitala w Katowicach a następnie do Sosnowca do Regionalnego Ośrodka Ostrych Zatruć z Oddziałem Toksykologii Klinicznej. Przeprowadzone badania wykazały zawartość tlenku węgla we krwi 33%.
 Po pięciu dniach od zdarzenia Michał się wybudził, było wszystko w porządku – wiedział co się stało i gdzie jest, odpowiadał na zadawane pytania, żartował.
 Niestety dwa dni później doszło do znacznego pogorszenia stanu zdrowia, od 8 stycznia nie ma z nim kontaktu – słyszy ale nie mówi, na bodźce zewnętrzne reaguje skurczami mięśni i skokiem pulsu. Szansą na powrót do normalnego życia jest systematyczna rehabilitacja, która nie jest finansowana z NFZ.
DZIAŁAJ,POMAGAJ! Kliknij tutaj lub tutaj by dowiedzieć się więcej.
 

…dla Agaty

18 sierpnia w wyniku wypadku w pracy przy przecinarce kredek, której bęben zahaczył o rękawiczkę wskutek czego lewa ręka znalazła się w maszynie. Otwarte złamanie czterech palców, w tym dwa palce zmiażdżone z ranami szarpanymi i zabrudzonymi od grafitu, grożące wdaniem się martwicy. Oprócz tego kawałek palca do wycięcia wraz z paznokciem. Jedyna szansa ,że ręka będzie całkiem sprawna to długa i systematyczna rehabilitacja, a tylko część z niej będzie finansowana przez NFZ. Konieczna będzie również rehabilitacja prywatna, na którą dziewczyna nie ma środków.
DZIAŁAJ,POMAGAJ! Kliknij tutaj.