Polecamy

„Bóg nie jest miły”

Czy zastanawialiście się w ostatnim czasie, jak współczesna kultura postrzega Boga i jak kształtuje naszą wspólną narrację o Bogu? Czy nie sprowadzamy Boga do kogoś na kształt boskiego terapeuty lub psychiatry, który traktuje wszystkich swoich pacjentów tak samo? Jak przyjaciel, do którego możemy zadzwonić w potrzebie, a gdy sprawy toczą się bardziej pomyślnie, to nie przejmujemy się Nim za bardzo.
Patrząc sam na siebie i będąc uczciwym, to właśnie tak czasami postępuję. Z wygody ulegając rutynie i konwencji.

Książka, którą chcę Wam polecić w tym miesiącu „Bóg nie jest miły. Pułapka pluszowego chrześcijaństwa” Ulricha L. Lehnera, profesora na Uniwersytecie Notre Dam w stanie Indiana, omawia 11 najpopularniejszych obrazów Boga, które się w nas zadomowiły.
Czytając tę książkę dostrzegamy bardziej Boga, który jest tajemniczy, który budzi podziw i wymaga zaangażowania całej naszej osoby. Tylko taki Bóg – przekonuje autor – może stanowić dla nas wyzwanie. Tylko dzięki takiemu Bogu jesteśmy otwarci na przemianę i życie pełne łaski. Tylko z takim Bogiem życie staje się niepowtarzalną przygodą.
Nie pozostaje mi nic innego, jak tylko zaprosić Was nie tyle do przeczytania tej książki, ile do zabrania się razem w tę niepowtarzalna przygodę.

Polecam serdecznie
Mateusz