Polecamy

„Czy jest się czego bać?”

„Strach. Trump w Białym Domu” Boba Woodwarda, legendarnego dziennikarza, który doprowadził do ujawnienia afery Watergate i ustąpienia Richarda Nixona z funkcji prezydenta jest publikacją, która ujawnia nieznane dotąd fakty dotyczące funkcjonowania Białego Domu i polityki Donalda Trumpa.

   Czyta się szybko i trzeba powiedzieć, że lektura naprawdę wciąga. Przedstawia zatrważający proces decyzyjny prezydenta w sprawie polityki krajowej i zagranicznej. Wśród jego rewelacji są między innymi doniesienia o tym, jakoby część doradców prezydenta próbowała blokować jego działania… usuwając dokumenty z jego biurka. A wszystko to w obawie przed nieprzemyślanymi decyzjami, które mogłyby być niebezpieczne dla kraju.
„Jesteśmy w domu wariatów”, mówi jeden z informatorów.

  Dziennikarz podczas tworzenia książki czerpał z najbardziej wiarygodnych źródeł z pierwszej ręki. Miał do dyspozycji setki godzin wywiadów z bliskimi współpracownikami Trumpa, notatki ze spotkań, osobiste dzienniki, pliki i tajne dokumenty. Woodward przez 19 miesięcy ukrywał informacje o swojej najnowszej książce przed opinią publiczną. Ujawnił je na miesiąc przed amerykańską premierą, budząc tym samym popłoch na wszystkich szczeblach władzy.

   Czytając tę książkę, często ma się odczucie, że wiele przedstawionych sytuacji zostało mocno podrasowanych, ale z drugiej strony jest dziennikarz legenda, który daje gwarancję rzetelności. Jednak czy jest się czego bać? Osobiście uważam, iż ten strach ma wielkie oczy, ale panujący chaos i rozdmuchane ego głównego bohatera, zmuszają do zastanowienia się nad tym wszystkim.

 

               Polecam serdecznie

                                                Mateusz