Polecamy

Dobra książka na TEN czas

Jest teraz taki czas, który zwie się Wielkim Postem. Czas, który wskazuje nam kierunek do trwalszego przylgnięcia do Boga, nawrócenia serca ku Niemu oraz pojednania się z bliźnimi. Niech każdy, bez hałasu słów, postara się odpowiedzieć sobie na pytania jaki ja jestem? i gdzie jestem?

Całkiem niedawno do kin wszedł film „Chata” w reżyserii Stuarta Hazeldina na podstawie powieści Williama P. Younga „Chata”, którą kilka lat temu przeczytałem i teraz, w tym okresie chciałbym Wam polecić. Opowiada historię męża i ojca, który w tragicznych okolicznościach traci najmłodszą córkę. To wydarzenie staje się punktem zwrotnym, od którego rozpoczyna się długa droga walki z poczuciem winy oraz oskarżeniami względem Boga. Pewnego dnia znajduje on list, który jest zaproszeniem do miejsca, gdzie zginęła jego córeczka. Będąc w totalnej rozsypce ryzykuje i wyrusza w podróż, która będzie najważniejszą podróżą w jego życiu.

Książka ta jest opowieścią nie tylko o tym, czego boi się każdy kochający rodzic, ale i o tym czego boi się każdy, kto kocha. Autor próbuje nam pokazać jaki jest Bóg. Dlaczego dopuszcza cierpienie oraz dlaczego szukając odpowiedzi znajdujemy zawsze nie takie, których byśmy oczekiwali. Bóg w wyobrażeniu Younga jest absolutnie inny niż tradycyjnie Go sobie wyobrażamy, a główny bohater powolutku odkrywa Jego wielką miłość, która wcale nie jest miłością łatwą. W tej książce każdy z nas znajdzie siebie. Swoje pragnienia, życiowe doświadczenia, zranienia, trudności i konsekwencje naszych wyborów.

„Chata” to świetna opowieść o wychodzeniu z bólu a także o relacji Ja – Bóg. Otwierając się na relację z Bogiem, dopuszczając Go do własnego życia zaczynamy odkrywać, iż Bóg jest miłością przez duże M.

Polecam Wam ją serdecznie,
Mateusz