Polecamy

„Jesteśmy stworzeni do biegania”

Ta książka leżała u mnie na półce jakiś czas. Jak wielu twierdzi, że od niej zaczęło swoją przygodę z bieganiem, to wcale mnie to nie dziwi, gdyż wyzwala ona w ludziach pradawne instynkty.

     Książka pt.: „Urodzeni biegacze. Tajemnicze plemię Tarahumara, bieganie naturalne i wyścig, jakiego świat nie widział” Christophera McDougalla jest niesamowitą przygodą.

     Przenosimy się do Meksyku i poznajemy tajemnicze plemię Tarahumara, które do biegania podchodzi w sposób tradycyjny i wyjątkowy. Zwą ich Raramuri (Biegający ludzie), którzy mieszkają z dala od cywilizacji i biegają na dystansie kilkuset kilometrów, a najciekawsze jest to, że kontuzje praktycznie się ich nie imają.

      Jest też opowieścią o współczesnych ultramaratończykach i przedstawia najwybitniejszych biegaczy oraz najtrudniejsze górskie ultramaratony. Zabiera nas także za pośrednictwem tajemniczej postaci Caballo Blanco do Miedzianego  Kanionu, gdzie stajemy na starcie morderczego wyścigu.

       Autor w bardzo przystępny sposób zabiera nas również do świata naukowców, badań naukowych, fizjologii i psychologii biegania. Okazuje się, że badając przeszłość naszego gatunku, wyewoluowaliśmy aby biegać.

       A nade wszystko jest inspiracją do tego, aby rozpocząć przygodę z bieganiem, zarazić się taką filozofią życia i biec przed siebie.  Chcąc nie chcąc, jesteśmy stworzeni do biegania.

 

    Polecam serdecznie

                                Mateusz