Polecamy

„Kryminał, a nawet thriller”

W moje ręce trafiła książka jednego z najpopularniejszych pisarzy francuskich jeżeli chodzi o ten gatunek. Guillaume Musso pisze językiem niezwykle przyswajalnym i dlatego jego książkę pochłania się na raz.

Przedstawiona historia i zarysowana intryga toczy się w szalonym tempie, a my podążamy w niej strona za stroną. Łączenie wątków miłosnych, kryminalnych i czasami fantastycznych jest nie do podrobienia. „Central Park” jest książką z bardzo nieoczekiwanym zwrotem akcji, a przy okazji w interesujący sposób przedstawia sprawy motywacji, manipulacji oraz procesy psychiczne zachodzące w człowieku.
Już sam początek i poznanie się głównych bohaterów rodzi pytanie – ciekawe, co też autor wymyślił za historię i jak to się dalej potoczy?
Nowy Jork, 8:00 rano, Alice i Gabriel budzą się na ławce w Central Parku skuci kajdankami. Nie znają się i nie pamiętają, żeby się kiedykolwiek spotkali. Poprzedniego wieczoru Alice bawiła się z przyjaciółkami na Polach Elizejskich, a Gabriel grał na pianinie w dublińskim klubie. Niemożliwe? A jednak….

Polecam serdecznie
Mateusz