Polecamy

„Odkryte, nieodkryte”

Niedopatrzenia policji, uchybienia prokuratury, prawdopodobny nadzór służb specjalnych. Co naprawdę wydarzyło się 9 sierpnia 1969 roku?

      Zbrodnia, która wstrząsnęła Ameryką – w brutalny sposób zostaje zamordowana Sharon Tate (żona Romana Polańskiego), która była w 9 miesiącu ciąży wraz z czwórką swoich przyjaciół. Morderstwa dokonuje „Rodzina” – sekta, którą kierował Charles Manson.

 

  Książka „Manson. CIA, narkotyki, mroczne tajemnice Hollywood” autorstwa Toma O’Neilla i Dana Piepenbringa jest wstrząsającym zapisem 20-letniego śledztwa dziennikarskiego. Setki wywiadów, przesiadywanie w archiwach i nieustępliwość prowadzą do podważenia oficjalnej wersji morderstwa przy Cielo Drive i poddają w wątpliwość całą naszą dotychczasową wiedzę o Mansonie i jego sekcie. Przede wszystkim dowiadujemy się z kim zadawał się Manson i jakie miał koneksje w świecie Hollywood. Dlaczego policja go nie powstrzymała, mając ku temu mnóstwo okazji i jak Manson zdołał przeistoczyć grupę hipisów w bezlitosnych zabójców.

     Pasjonująca podróż tropem zagadek i zastanawiających zbiegów okoliczności w czasach, kiedy w Kalifornii szarlatani uchodzili za geniuszy, wolna miłość była tak samo realna jak pranie mózgu a wszystko działo się w bańce narkotykowego odlotu.

      Niezwykła książka, która odkrywa nieodkryte i zostawia nas z pytaniami bez odpowiedzi.

 

     Polecam serdecznie

                                   Mateusz