Polecamy

Seria „Gorzka Czekolada”

Seria „Gorzka Czekolada”, niesztampowa i emocjonująca, pozostawia na długo słodki posmak z nutą goryczy. Rozjaśnia umysł i dodaje ducha. Jest antidotum na codzienność, powierzchowność i pośpiech. Mocna w tematyce, lekka w odbiorze, uzależnia. To seria beletrystyki dla ludzi otwartych, ciekawych zagadnień świata i zagadek własnego wnętrza. Seria podzielona jest na dwie podserie: „czarną” – kryminalna i „białą” – obyczajową.

Dzisiaj polecam kryminał Nele Neuhaus „W lesie”, ale ogólnie zachęcam do zerknięcia i poszperania w całej serii, gdyż znajdziecie tutaj wiele świetnych pozycji. 

Końcówka sierpnia, schyłek wakacji, a zatem… jeszcze dorzucam lekką lekturę. Lekką nie znaczy słabą. Przed nami jeden z lepszych kryminałów ostatnich miesięcy, jakie czytałem. Ponad siedemset stron i prawie sześćdziesiąt postaci. Tajemnicze zgony u podnóża pasma górskiego Taunus w środkowych Niemczech. Wielowątkowa, rozbudowana fabuła i kryminalna intryga skonstruowana z zegarmistrzowską precyzją. Skomplikowane relacje między bohaterami i wydarzenia z przeszłości – to wszystko jest świetne! Czytasz, czytasz i… nie zauważasz, jak to wszystko cię wciąga. Przenosisz się tam do lasu, gdzie robi się coraz bardziej tajemniczo

Polecam serdecznie
Mateusz