Polecamy

Zwyciężać swoje słabości…

Dwie książki, które dostarczają dużo motywacji. Padłeś – powstań! Konkretne, bez owijania w bawełnę i prawdziwe. Każda na swój sposób daje kopa i pomaga spojrzeć na siebie, swoje życie przez pryzmat przedstawionych bohaterów.

Najlepszy. Gdy słabość staje się siłą Łukasza Grassa jest powieścią biograficzną o Jerzym Górskim. Na jej kanwie powstał również film, który wszedł do kin w zeszłym roku. Historia człowieka, który nie miał niczego i zdobył wszystko. Upodlony, na samym dnie, ale wznosi się na wyżyny i wygrywa życie. To historia o walce z uzależnieniem od narkotyków, papierosów i alkoholu. To także historia o człowieku, który musiał w życiu robić wszystko na maksa. Historia, która wbija w fotel. Z jednego uzależnienia w drugie – sport. Biegi, maratony, triathlon. Aż niemożliwe, że po latach ćpania, picia i wypalania góry papierosów, ten człowiek jest zdolny do takich rzeczy. Człowiek, który w wieku 30 lat uczy się pływać, a już sześć lat później wygrywa prestiżowe zawody Double Ironman w USA (8 kilometrów pływania, 360 kilometrów jazdy na rowerze i 84 kilometry biegu). Symbol walki ze
swoimi słabościami.

Książka pochłania bez reszty. Niezwykle motywująca i inspirująca. Pokazuje, iż nigdy nie wolno skreślać drugiego człowieka, gdyż każdy zasługuje na szansę. Dowodzi, że niemożliwe nie istnieje, trzeba tylko chcieć i Jerzy Górski jest tego żywym dowodem.

Myśli Bożego komandosa Mateusza Pietrzaka to z kolei książka, która rzuca wyzwanie, mobilizuje do pracy nad sobą i zachęca do wychodzenia z cienia swojej codzienności. Uczy sięgania wyżej i mocniej. Pokazuje, że możemy zwyciężać swoje słabości, nie poddawać się, czerpać z doświadczenia tych wszystkich, którzy dali przykład swoim codziennym życiem – świętych i błogosławionych. Książka ta jest zwięzła i konkretna. Inspiruje i pokazuje, jak odnaleźć w sobie prawdziwą męskość. Jest szczera i myślę, że bardzo pomocna dla młodych mężczyzn, którzy stają w obliczu ważnych życiowych wyzwań.

Co jest twoja pasją, jakie masz hobby, co cię kręci? Mateusz jest zakręcony na punkcie Boga i kocha Go całym sercem. Przeczytaj i wnieś w swoje życie nową jakość. Stań w prawdzie, realizuj się i kochaj Boga ponad wszystko – ta książka pokazuje, że można! I to jak!

Polecam serdecznie!
Mateusz Banaszkiewicz